Vážení a milí, doufáme, že jste si Vánoční svátky užili opravdu pohodově a udělali jste radost pěknýnimi dárky všem okolo i sobě tím, že měli radost obdarovaní. Dovolujeme si popřát Vám co nejlepší a nejhezčí prožití posledního dne v roce 2017. Připijte, prosím, na štěstí a zdraví všech okolo Vás i v příštím roce. A do každé Vaší nohy, ať to stojí za to !!! Ale vůbec nebudu jako jeden “škarohlíd”, který upozorňoval na skutečnost, že nejsme stonožky (kašpar jeden).

I v Novém roce 2018 Vám přejeme samé úspěchy, hodně a hodně štěstí, krásné zážitky, spousty radosti a žádné nemoci,  zlomeniny, závistivce či zlé osoby. Mějte se co nejlépe a těšíme se na Vás 09.01.2018.

Konec roku 2017 se blíží tak rychle, že snad asi málokomu se tato skutečnost zamlouvá. Že s tím nic nenaděláme, je více než jasné, a tak se musíme hodně snažit, abychom si tento krásný čas alespoň kapánek užili. A přesně tohle se nám stalo včera, tj. 19.12.17 vpodvečer Vaším přičiněním - nejde jen o Vaše nesčetná milá přání a spousty dárků, ale zejména o skutečnost, že jste si na nás vzpomněli !!! Za vše (přání i dárky) Vám moc a moc děkujeme. Také my si dovolujeme popřát Vašim blízkým i Vám pohodové a mílé setkávání nejen u ozdobených stromečků, ale v celém tomto úžasném čase s většinou pozitivně naladěných lidiček, dárků od srdíčk, odpočinku a nutných odpouštění. Kéž se vše podaří k Vašemu prospěchu - to Vám z celého srdce přejí Vaši Marie a Tomáš.

Váš zájem o Mysliveckou sekanou s uvnitř zapečenou panenkou nás překvapil - nedostalo se na všechny zájemce a ti šťastnější neskrývají velkou spokojenost. A jelikož se na Vánoce mají plnit (pokud možno) všechna přání, pokusíme se alespoň jedno z nich (ve formě požadované sekané) zařídit

Často také slyšíme dotazy, proč už delší dobu nebyly zabíjačkové dobroty. Vše je způsobeno onemocněním nejdůležitější osoby- manželky p. Š., který sám zvládne klobásy, sekanou apod., avšak náročné práce v podobě zabíjačky nemůže dělat jeden člověk. Takže, prosím, vydržte.

Poslední letošní bedýnky budou 19.12.17 a po Novém roce se sejdeme 09.12.2018. Přejeme Vám hezké dny.

Předvánoční spěch a těšení se na “Ježíška” je tady. Celková příprava, vč. nezbytných úprav a úklidů jsou sice časově i duševně velice náročné, ale následná pohoda a celkový vánoční klid je povětšinou doslova balzámem na duši. Jsem asi příliš velký optimista, vždyť statistiky rod. krizí či rozvodů hovoří jednoznačně - domnívám se ovšem, že na této skutečnosti nese největší vinu právě ne zrovna nejlepší prožití času před vánočními svátky, kdy je skutečně dobré občasné pozastavení, zamyšlení a “čištění”  mysli, vč. následných odpouštění. Nás by měla čekat o víkendu příprava na výměnu koberce (dárek od dcer), ale snad se mi podaří všechny zúčastněné přesvědčit, abychom se raději společně zajeli podívat na vánoční trh do Č. Budějic (na doporučení p. Š.). Pracovat raději budu v noci a sám, ale když koberec bude až po svátcích, taky se svět nezboří, že. Mějte se všichni co nejlépe a ze srdce Vám přeji - užijte si (bez ironie) vše co nejlépe a pokud možno beze ztrát.