Dovolte mi, prosím, abych s hlubokou úctou poděkoval Vám všem, vážení a milí, kteří mi osobně i mailem popřáli opravdu vše nej… v souvislosti s mými narozeninami i uvažovanou “úpravou” mého vnitřního já :-). Taktéž Vám děkuji za veškeré dárky. Opravdu moc si vážíme Vašeho přístupu a vztahu k nám - vězte, že v souvislosti s výše uvedeným jde o velice příjemnou a posilující skutečnost. Moc a moc všem ještě jednou z celého srdce děkuji !!!

Konečně je má pravá ruka a její prsty bez sádry, sice trochu oteklá a s mírnou bolestí, ale léčba prací je určitě to nejlepší, co mé tělo potřebuje :-). Panu MUDr. Ř. (DÍKY !) vyšel předpoklad se sejmutím sádry, takže doháním čas a už se aktivně připravujeme na úterý 24.09.19 -  náhrada ve formě dobrot za mé “pauzírování” by měla být včas připravena. Mějte se co nejlépe a bez úrazů, prosím :-).

Vážení a milí, rád bych Vám všem, kteří mně mailem či osobně přáli rychlé uzdravení, ze srdce poděkoval za Vaše vyjádření. Současně také děkuji těm (např. vážené paní H.), kteří mne - resp. sádru na mé ruce - “prokleli”, když se pokoušeli sehnat ovoce a zeleninu v našem standardu. Ještě jednou se Vám omlouvám za způsobené potíže, ale pokud vše dopadne dle předpokladů, budeme fungovat od 24.9.19 - po kontrole u chirurga ještě upřesním. Rychlý nástup předpodzimního času prožijte co nejlépe.

Tak se to nehezky sešlo - s koncem prázdnin nic nenaděláme a na začátek sklizně hroznů révy vinné (odrůdy Irsay a Muškát) a následných produktů se vlastně těšíme celý rok. Chtěl jsem trošku “opravit” své tělo pomocí doporučených thajských masáží, což se v průběhu 14 dnů celkem podařilo. Ale půlhodinová masáž (hodinovou bych nedal ani omylem)  v neděli 25.08.19 večer obsahovala také protažení dlaní a prstů pomocí kolen maličké a hubeňoučké “sušinky” paní K. Předpokládám, že ani netušila, jakou má v nohách sílu - já také ne, ale v noci z pondělí na úterý jsem se těšil na ráno, i když pytlík kukuřice z mrazáku byl nedílnou společnicí mé pravé ruky.  Chirurga p. MUDr. Ř. jsem se bezvýsledně pokoušel přesvědčit, že krásný nový RTG přístroj ukazuje nějaké nesmysly typu podélně prasklé kosti prsteníčku a že určitě bude stačit nějaký prostředek proti otoku a bolesti. Jeho pochopení pro mé následné starosti (vč. pohledu na mne jako na blbce) však nezměnilo logické rozhodnutí - dlaha, odstranit otok a dotočit sádru. Za týden se uvidíme, nic nedělat, ruku chladit, držet nad hlavou a nazdar v úterý. Tolik rozdělané práce, začínající burčák a zklamaní zákazníci - to mně běželo hlavou, ale jsme nedokanale zkonstruovaní a źatím nelze dělat nic jiného. Takže se Vám, vážení a milí, hluboce omlouvám a věřte, že se budeme snažit vše vynahradit. Užijte si poslední víkendový zbytek prázdnin a buďte na sebe opatrní.

Konečně se dostáváme do situace, kdy můžeme alespoň trošičku vydechnout. Jak dobře víte, začátek letošního roku byl pro celou naší rodinu opravdu velice smutný, ale to obávané   “do třetice” proběhlo v “jen” podobě zlomeného krčku stehenní kosti, i když pád ze schodů byl hrozivý. Takže snad už jsme si vše dostatečně “vybrali” a na pobyt v jihochorvatském Duče (cca 20 km za Splitem) s písečnými  plážemi na začátku července jsme se opravdu moc těšili jako na skutečný balzám na duši i tělo. Loňský pobyt, jak jsme Vám říkali,  byl ve všech směrech naprosto úžasný, takže jsme předpokládali opakování scénáře - cest. kancelář HAPtour Liberec a její lidé fakt pohoda a rychlost, příjemní lidé, výlety, výborná kuchařka a ještě k tomu skvostná delegátka CK. Ale letos, jak jsme se při Vašich dotazech již krátce zmínili, letos to opravdu nevyšlo. Což o to: cestovka a její pracovnice při jednání zase OK, kuchařka opět výborná, pohodlný bus, počasí a prostředí taktéž, ale vše je o lidech. A tady se výběr delegáta (p. D. M. G. z Prahy) opravdu hodně nepovedl. Nejen že nás nechal bez klíčů od domu, nezvládal část svého dětského pěveckého sboru, ale hlavně jsme museli oproti dohodě cestou na jídla každý den překonat takřka 120 schodů, i když vstup do jídelny jsme měli 3 m od dveří pokoje !!! Snažil jsem se mu 3x vysvětlit, proč máme tento pokoj, že je žena po transplantaci náhrady kyčle - vše zbytečné. A to jsme nebyli sami, na koho se nejen jako delegát, ale zejména jako člověk doslova “vykašlal” - pí. R. z Čáslavi, která měla velké gyn. problémy, jsme pro naprostý nezájem delegáta museil vše sami zařídit - tel. kontakt s tlumočnicí (”loňskou” delegátkou), jež i přes vlastní volno opravdu ochotně a nezištně pomohla se vším, i v lékárně v Omiši. A byly další případy ……..  Je to všechno o lidech. Přejeme Vám všem, vážení a milí, aby Vás takovéto zkušenosti minuli a měli jste štěstí na lidi kolem sebe. Opatrujte se a ať se Vám vše daří.

Vážení a milí, trošičku opožděně děkuji Vám všem - nejen členům Klubu Bedýnkářů Plzeň - za veškerá velice milá přání (osobní i formou SMS či mailem) a dárky k mému svátku. V některých případech (např. rodinky pana M.) byla tato přání naprosto nečekaná.   O to více jsou tato slova milá.  Současně Vám děkujeme ještě jednou za projevy soustrasti i povzbuzení, jichž se nám dostalo v souvislosti s dříve uvedenou smutnou rodinnou událostí. Při zpětněm pohledu lze jen konstatovat, jak pravdivé je drsné lidové pořekadlo - “Chcete-li rozesmát Pánaboha, řekněte nahlas své plány na příští 3 hodiny”.  Díky a mějte se co nejlépe.

Včera, tj. 19.02.19, jsme se zabíjačkovými dobrotami snažili nahradit Vám minulý týden, kdy bedýnky odpadly. Také jste do bedýnek dostali malinové mlsání, které jsme připravili pouze z rozmixovaných malin a cukru (bez jakékoliv chemie) - skvostné do jogurtu ! Věříme, že se pochutnáte stejně jako my - jen si vzpomenu a cítím se jako pověstný zkušební slintající pejsek. A do třetice - nechali jsme připravit křenové zelíčko. Doufáme, že jste si pochutnali.

Ještě se podělím o mnohokráte potvrzenou  (v souvislosti s úmrtím mami i osobní) zkušenost - teprve ztrátou blízkého člověka zjistíme, co vše jsme ztratili. A postupně se dozvíme, co už se nikdy nedozvíme. Opatrujte se, prosím.

Vážení a milí, především bychom Vám chtěli poděkovat za milá přání a dárky k manželčiným narozeninám - opět jste nás přesvědčili o nádherném duchu naší “bedýnkářské” komunity. Moc nás to těší a ještě jednou Vám děkujeme. Je to pro nás povzbuzení v současné době, kdy prožíváme chvíle v obavách o zdraví blízkého člověka.

Jak jste se již dozvěděli z titulní stránky, našli jsme pod stromečkem mezi ostatními dárky i poukaz na krátký rahabilitačně - relaxační pobyt v lázních. Takže se Vám omlouváme, ale “beýnky” i volný prodej, plánovaný na 12.02.2019, musíme zrušit. Jako obvykle se Vám budeme snažit uvedený “výpadek” nahradit způsobem nám vlastním. Vy, kteří chodíte pravidelně, víte o co se jedná, nově příchozí alespoň trochu překvapíme. Přejeme Vám pevné zdraví v současném mrazivém období.

Vážení a milí, především bych se chtěl omluvit za chybějící písemně psané aktuality a novinky v uplynulém čase, ale Vy, kteří chodíte pravidelně, víte …………

A tak se pokusím navázat - chtěli bychom Vám moc a moc poděkovat za to neskutečné množství dárků i nádherná, srdcem vedená přání - mám skutečně sucho v krku a déšť v očích, když pomyslím, kolik veskrze pozitivně naladěných lidiček na nás myslelo a myslí - přál bych opravdu všem zažít tak úžasný pocit a třeba jen na krátký okamžik. Takže bychom Vám chtěli ještě jednou (stejně jako včera, tj. 18.12.2018 při posledních letošních bedýnkách), popřát Vám co nejhezčí prožití celých svátků, samé pěkné a příjemné zážitkyv kruhu Vašich nejbližších, ale také nalezení trochu klidu i pro Vás samotné k hlubšímu zamyšlení - život utíká velice rychle. Do Nového roku 2019 Vam přejeme především štěstí a zdraví, samé radosti a úspěchy i absenci problémů či nepříjemných věcí. Aˇs Vám splní opravdu vše, co si Vy sami přejete. Opatrujte se a těšíme se na Vás v úterý 08.01.2019.

Ač se to nezdá, započal Klub Bedýnkářů Plzeň v polovině června letošního roku 10. rok nepřerušované činnosti ! “Díky” soukromým a zdravotním starostem, jež potkaly naší rodinu za uplynulé období, jsme toto výročí ani neoslavili. V příštím týdnu (od 02. do 06.07.18) budeme mít volno (snad zasloužené), kdy budeme nejen dohánět “resty”, ale určitě se zamyslíme, jak v dalším období. A budeme velice rádi, pokud nám svůj názor či myšlenku na další činnost pošlete mailem na známe adresy i Vy. Předem Vám za ně děkujeme. Vzhledem k tomu, že začíná krásné období prázdnin, přejeme co nejhezčí zážitky, vhodné počasí, výbornou společnost, zdraví, štěstí ………………. a vůbec vše, jak chcete Vy. Opatrujte se.