Vážení a milí, je tu prázdninový čas se vším, co k němu patří. Přejeme Vám, aby dovolené a prázdninové odpočívání vyšlo dle Vašich představ a přání a samozřejmě bez nepříjemností typu zapomenuté či ztracené doklady, úrazy, nemoci apod. I když i tyto situace jsou někdy opravdu “nezapomenutelné” (např. jednání na místní arabské policejní stanici po přepadení policistou z té samé stanice  nebo zmatečná vojenská maškaráda na letišti po náhodném výstřelu hlídkujícím vojákem, který kalašnikova neuměl ovládat a leknutím poté omdlel a Vy, ležíce pod lavicemi sledujete to směšné amatérské divadlo) a po letech už i úsměvné (z busu na letišti vidíte odlétat letadlo, ve kterém máte sedět). Tak se opatrujte :-). Pro jistotu ještě připomínám, že mléčné produkty po dobu prázdnin nedodáváme.

Vážení  a milí, přejeme Vám co nejlepší a nejhezčí atmosféru a zábavu nejen při “pálení čarodějek” (vč. kvalitních buřtíků), ale i z celého “měsíce lásky”. Ať se vše, vč. příjemného počasí, vydaří.

Vážení a milí, průběžné lék. kontroly mne staví do něčeho nového. Ale snažím se, neboť se domnívám, že nečinnost je to nejhorší, co člověka může potkat. Takže zejména díky mé ženě Marii fungujeme a na základě Vašich požadavků alespoň realizujeme dodávky mléčných produktů, džemů,i medů atd. tak,  jak jste byli zvyklí, avšak s následujícími drobnými změnami:

- objednávky lze posílat stále stejně do sobotního rána na můj mail:  hromirtečkatomas zavináč seznam.cz či formou SMS na známá a stále stejná tel. čísla 605 … …. a 737 … … (ale můžete do 20. hod. i zavolat)

- výdej objednávek je stále v úterý, ale u nás doma na Slovanech v čase 17 - 19 hod. nebo dle předchozí tel. dohody.

Děkujeme Vám za slova podpory i objednávky a těšíme se i na Vás. Ať se Vám všem daří co nejlépe :-).

Přejeme všem - nejen zde v ČR - z celého srdce krásné a klidné prožití celých Velikonočních svátků v kruhu Vašich blízkých. Vychutnejte si delší odpočinek a snad i  pěkné počasí :-). Ať se Vám daří i v dalších dnech.

Přejeme Vám, vážení a milí, co nejhezčí prožití posledního dne v roce 2021 a současně i pohodové a skutečně první vykročení do Nového roku 2022 s úsměvem na duši i ve tváři ke všem ve Vašem okolí. Současně k tomu Vám samozřejmě přejeme zdraví, štěstí a spokojenost po celý rok. Moc Vám děkujeme za přázeň, veškerá přání i maily. Mějte se co nejlépe.

Vážení a milí bedýnkáři, vč. všech našich příznivců , ze srdce Vám oba přejeme co nejlepší prožití těch nejkrásnějších svátků, hodně dárků fyzických i těch nejcenějších - pro “dušičku”, tj. splnění všech tajných přání pro všechny Vaše blízké i pro Vás osobně.

Do Nového roku 2022 pak všem přejeme především zdraví, štěstí, pohodu a spoustu vnitřní radost (i když se asi nebude vše dařit tak, jak bychom si osobně přáli) a to měrou vrchovatou. Vaši Marie + Tomáš Hr.

PS.: Po prodělaném 1. covidu již ve 12/2019 (zaplať Bůh jen s kyslíkem, ale přesto s děsivou nemožností se nadýchnout) nemohu vynechat malé přirovnání pro Antivaxery s argumentem “nevyzkoušené” vakciny Pfizer: jste si jisti, že by vedení státu Izrael bylo ochotno zaplatit o 25 % vyšší cenu za každou vakcinu pro své spoluobčany, než platí EU jen pro to, aby je dostalo přednostně, pokud by nebyli přesvědčeni, že to je jediná a zatím nejlepší možnost ochrany před tou nevyzpytatelnou bestií a následným zkolabováním nemocnic, armády, komunikačních kanálů, dopravy, výroby a rozvodů el. či vody ……..?

Je to vše o pouhé analýze a odpovědnosti. Mám za “zlé” našemu školství, že nedokázalo naučit jednotlivce přemýšlet a jednoduše analyticky uvažovat, komu je tento stav - rozhádaná EU či jednotlivé  státy - ku prospěchu.

A argument, že ani vakcina někdy nepomůže? Když sedáte do auta, automaticky se většina z nás připoutá a přesto se stane, že např. při komplikacích (pádu do vody, fatální nehodě či požáru) přežít, bohužel,  nepomohou.

Rozhodně nikdo mne nemůže “podezírat” ze sympatií k “čobolovi” či “stádnímu myšlení”, ale znalosti chytřejších a navíc zkušenosti vlastní dávají jednoznačnou odpověď.                         Opatrujte se, prosím.

Jak jsem již uvedl dříve, od úterý 23.11.2021 je možné opět objednávat mléčné produkty, velká vejce, výborné kysané zelíčko, poctivé džemy naší Marunky, výhradně moravský med z květů meruněk a broskví , moravské víno stáčené či ve skle …………..atd.. Objednávky lze  - jako vždy - provést do sobotního rána mailem ( “bedynkyplzen@seznam.cz” či “hromir.tomas@seznam.cz” ),  pro registrované bedýnkáře funguje stále možnost objednávky  formou SMS na naše tel. čísla 737 …………. či 605 ………………- opět do sobotního rána. Vyzvednutí objednávky bude možné po 16. hod. prozatím u nás doma. Ať se Vám daří :-)

Setkávání a komunikace s našimi zákazníky jako v době před…… by moje duše chtěla opravdu moc. I přes varování  (pí prim. MUDr. V., MUDr. N., …..) a takřka “ultimativní  zákaz” (pí. Marie Hr., ……) všech “kompetentních” jsem si nakonec cca 2 týdny před Svátkem Dušiček svůj sen  pokusil trošičku splnit a zároveň lehce vyzkoušet, co má tělesná schránka vydrží. Test proběhl na našich 2 původních místech, tj. Vinice a Lochotín, přičemž ovoce a zeleniny bylo kvůli hmotnosti přepravek opravdu poskrovnu, jen skutečný základ a něco Dušičkového zboží.      Moc milé bylo zjištění, jak naši zákazníci reagovali na mou přítomnost po delší době - skutečně vřelé přivítání od všech, kteří nás znají. Přesto, že všichni tehdy věděli, co budu podstupovat a přáli vše nej ……, bylo po mém vystoupení z auta úplně první velice úsměvné zvolání přes ulici: “Jak to, že nebyl burčák, a kde máte víno …”.  Od dalších zákazníků jsem vyslechl třeba i formou jakoby jemné výčitkky: “nechali jste nás bez dobrých brambor, ty z krámu se nedají, pořádné cibule, rajčat, domácího kysaného zelí, pažitky, kudrnky a persilu, kopru, jablek, meruněk, jahod, džemů, medu …….”. Prostě to bylo opravdu milé “pohlazení” od všech lidiček, kteří přišli, od bedýnkářek - maminek až po seniorky a seniory. Takže logický byl i jejich následný dotaz, kdy budeme příště?  Na což jsem odpovídal, že hledáme náhradu, která by byla alespoň tak poctivá, jako jsme byli my. Uvidíme. Faktem je, že na mé tělo byl i ten malý test (2 x 2 dny) docela nezvyklý záběr, takže prozatím zůstane u tohoto testu. Opatrujte se a dávejte na sebe a své okolí, prosím, pozor.

PS.: Pí. onkoložka MUDr. V. mně nedoporučila očkování proti chřipce (neboť nemá tak hrozné následky), avšak ROZHODNĚ DOPORUČILA REALIZOVAT OČKOVÁNÍ PROTI  COVIDU  !!!

Vážení a milí, na základě trvalých požadavků několika rodin, maminek i jednotlivců, jsme se rozhodli, že Vám vyjdeme vstříc a budeme opět na úterý objednávat mléčné výrobky, vejce a popř. i jiné dobroty tak, jako jste byli zvyklí dříve. Pokud tedy budete mít zájem, napište, prosím,  e-mail na známou adresu, popř. SMS na jedno z tel. čísel  svou objednávku a my se Vám ozveme. A jak si velice dobře pamatujete - objednávky, prosím,  nejpozději  do  sobotního  rána !!!

Buďte na sebe, prosím, opatrní. Znám osobně několik případů, kdy ta zákeřná bestie skolila zdravého mladého člověka.

Až teprve vlastní zkušenost a skutečné výsledky na mém těle z takřka 70 procedur, jež jsem absolvoval za 3 týdny v Luhačovicích, mne přesvědčilo, že pí. prim. V. měla  pravdu ohledně přínosu pobytu v lázních. Při své úvaze jsem vycházel z běžných rehabilitací, avšak intenzita léčby mne hodně a hodně překvapila. Začátek procedur v 7.00 hod., pak krátká snídaně, poté další opravdu intezivní cvičení, masáže, individální a fakt bolestivá péče o jizvu, letmý oběd a další procedury (některé i 40 min.) až do 16. hod. Nečekal jsem tak velkou intenzitu ani následnou únavu. Co se však i přes různé  inhalace a cvičení příliš nezlepšilo, je dechová nedostatečnost - po návratu jsem již absolvoval 4 další vyšetření s následnou léčbou, což je i důvod, proč mi lékaři (i v přímé souvislosti s nynější vlnou covidu 19) zatím nedoporučují pracovní aktivitu mezi lidmi. Poctivě cvičím a dělám vše, co mám, ale sám vím, co udýchám. A i když se na Vás, vážení a milí, moc těším, musím se omluvit a posunout start naší činnosti. Užijte si co nejlépe konec prázdnin a dávejte, prosím, na sebe a své blízké pozor.