Prastaré české přísloví praví, že “Sdělená radost je radost dvojnásobná, ale sdělená bolest je poloviční !!! A je opravdu pravdivé - viz přírůstek do rodiny P. a současně do rodiny “bedýnkářů”, ke kterému moc blahopřejeme. A ke druhé polovině uvedeného pořekadla patří i další:”Nic se nejí tak horké, jak se uvaří”, “Čas hojí rány” ale zejména “VĚŘTE, ZASE BUDE LÍP !!!” jako v případě p. Š.  Takže hlavu vzhůru (nic jiného nepomůže) a s úsměvem na  líci jako vždy, i když to moc a moc bolí.

Rekordní teploty posledních dnů vydatně pomáhají zmenšit zpoždění ve vývoji a růstu zeleniny, takže jste ve včerejší bedýnce (24.4.18) dostali tolik prvních komodit: krásný bílý špargl, špenát, karotku s natí, řezanou pažitku. A pokud se povede, příští týden již by měla být ředkvička a červená lahůdka.

V této souvislosti připomínáme: v úterý bude 01.května, takže přesuneme výdej bedýnek i volný prodej na středu 02.05.18 !!!. O týden později to bude jako “přes kopírák”: místo úterý 08.05.18 bude středa 09.05.18.

A jelikož se blíží konec dubna, přejeme hezké zážitky  při pálení čarodějnic (nebo špatných vzpomínek) i při stavení a hlídání májek. Současně vydáváme upozornění pro některé ženštiny a podobné čarodejnice: je čas připravit a nablýskat košťata vč. obdobných dopravních prostředků a nezapomenout na řidičák !!! Mějte se co nejlépe a opatrujte se.

Příroda - někdy si s námi (a hlavně s rostlinami) nepěkně zahrává. Všichni jsme se domnívali, že čerstvý špenát a mladá červená cibulka je “samozřejmostí” pro bedýnky 10. nebo nejpozději 17.04.18. Jenže napřed bylo moc velké sucho a poté v pátek 13. (jak příhodné datum) prošlo pod náporovým větrem krupobití a bylo vymalováno, resp. “sklizeno”. Naštěstí šla ta “čína” pásem a lahůdku (alespoň bílou) jste dostali včera, tj. 17.04.18 do bedýnek. Jelikož nyní počasí teplotami dohání uplynulé 3 týdny, snad se už máme na co připravovat. Prozrazovat ale nebudu, abych nezakřikl.Přeji hézké dny.