Prastaré české přísloví praví, že “Sdělená radost je radost dvojnásobná, ale sdělená bolest je poloviční !!! A je opravdu pravdivé - viz přírůstek do rodiny P. a současně do rodiny “bedýnkářů”, ke kterému moc blahopřejeme. A ke druhé polovině uvedeného pořekadla patří i další:”Nic se nejí tak horké, jak se uvaří”, “Čas hojí rány” ale zejména “VĚŘTE, ZASE BUDE LÍP !!!” jako v případě p. Š.  Takže hlavu vzhůru (nic jiného nepomůže) a s úsměvem na  líci jako vždy, i když to moc a moc bolí.

Rekordní teploty posledních dnů vydatně pomáhají zmenšit zpoždění ve vývoji a růstu zeleniny, takže jste ve včerejší bedýnce (24.4.18) dostali tolik prvních komodit: krásný bílý špargl, špenát, karotku s natí, řezanou pažitku. A pokud se povede, příští týden již by měla být ředkvička a červená lahůdka.

V této souvislosti připomínáme: v úterý bude 01.května, takže přesuneme výdej bedýnek i volný prodej na středu 02.05.18 !!!. O týden později to bude jako “přes kopírák”: místo úterý 08.05.18 bude středa 09.05.18.

A jelikož se blíží konec dubna, přejeme hezké zážitky  při pálení čarodějnic (nebo špatných vzpomínek) i při stavení a hlídání májek. Současně vydáváme upozornění pro některé ženštiny a podobné čarodejnice: je čas připravit a nablýskat košťata vč. obdobných dopravních prostředků a nezapomenout na řidičák !!! Mějte se co nejlépe a opatrujte se.

Comments are closed.